Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

Hra džentlmenů na zamrzlém jezeře

Golf se hraje doslova po celém světě. Jak na klasických evropských hřištích, tak i v afrických pouštích u moře či na mýtinách deštných pralesů. Velkou kuriozitou a sportovním i společenským zážitkem je ale golf na zamrzlém jezeře. Mimo Švýcarska a Rakouska druhou takovou možnost milovníci golfu v Evropě nezažijí. Vydejme se tedy do Korutan, kde se zkraje února konal již 18. ročník dnes již bez nadsázky legendárního mezinárodního „zimního“ golfového turnaje.

Vítejte na Weisensse

Nejižnější spolková země Korutany bývá často přezdívána i zemí tisíce jezer. Přesně je jich zde 1270. Weissensee se pyšní několika NEJ. Je to nejvýše položené jezero Rakouska a jedná se o největší ( 6,5 km2), trvale zamrzlou přírodní ledovou plochu Evropy.

Úžasná příroda, všestranné nabídky sportovního vyžití včetně wellness, a služby v cestovním ruchu na špičkové úrovni, činí z Korutan silný turistický magnet. Ne jinak tomu je u jezera Weissensee, lemovaného řadou perfektních penzionů a čtyřhvězdičkových hotelů. Nemýlí se propagační slogany, které o tomto místě hovoří jako o relaxačním ráji s řadou výjimečných nabídek. Mezi ně patří kupříkladu nejznámější světový rychlobruslařský bruslařský maratón (kategorie 50, 100 a 200 km) s každoroční účastí okolo pěti tisíc osob. Dalším z místních hitů je jachting, surfování, tenis či jízdy horských kol – to vše celoročně a na ledě! My jsme zde však dnes kvůli golfu.

Sněhobílé Fairways

Hráči tzv. zimního golfu, nebo naopak v horkém létě hráči golfu toužící po hře v chladném prostředí, zde mají k dispozici 9 hracích drah a 19 jamek. Hrací plocha je upravena a udržována ve sněhové pokrývce jezera. Jamky (par 3-5) jsou speciálně vyvrtané v ledu, greeny, přezdívané whites jsou bílé. Žádné změny oproti letnímu golfu neexistují – mimo teploty. Tomu ovšem odpovídá patřičné oblečení hráčů i podoba golfových vozíků, kdy elektromobily nahrazují sněžné skútry. Hraje se barevnými míčky, neboť klasické bílé se špatně hledají a snadno ztrácejí.

Pro znalce upřesníme charakteristiku tohoto ledového golfového hřiště (par 68), jediného v Rakousku. Na všech fairwayích je sněhová pokrývka komprimovaná, odrazy jsou zřetelné. Platí následující herní podmínky: míčky na farwayích smějí být nejblíže 15 cm od praporků, během válcování fairwaye se nesmí hrát, pokud míček nelze najít, je považovaný za ztracený. Všechny whites jsou značeny barevnými liniemi. Jestliže leží míček v bílém území – blízko hraniční linie, pak smí být hrací plocha mezi 2 míčky a jamkou vyčištěna. Při shodném výsledku brutto a netto se počítá poslední úder na jamkách 9, 6, 2, 3 daného hřiště. Při další shodě rozhoduje los. Brutto má přednost před netto. Eventuální další podmínky musí být vyjasněny ještě před startem.

Více na: www.weissensee.com

Venkovní bary i s krby

Golfové hřiště ve Weissensee, tak jako jiná prvotřídní golfová hřiště kdekoli na světě, nabízí komplexní zázemí, včetně golfové akademie, prodejny i půjčovny náčiní a kvalitních ubytovacích služeb. Jmenovanému 18. mezinárodnímu turnaji v ledovém golfu, tradičně připravovaném klubem Dolomiten Golf Lidný, předcházel partnerský turnaj – Chivas ledový turnaj 7.-9.1 2011 ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. Ve Weissensee se bojuje o vítězství turnaje, potěšením jsou i zvláštní ceny, jako je kupříkladu Pohár hotelu See – hotel Enzian. O správnou náladu hráčů i jejich fandů se starají venkovní bary s krby přímo na zamrzlém jezeře. Zde se mimo alkoholu všeho druhu, včetně místních „šňapsů“ a „svařáků“, podávají i korutanské speciality, jako jsou kupříkladu sýrové nudle, lahodný domácí špek, nápadité variace ze zvěřiny či v mnoha podobách upravované čerstvě nachytané ryby – odkud? Samozřejmě, že z jezera Weissensse.

Jak se sem dostat?

Autem: dálnice A10, popř. A2, sjezd Lidný Grossglockner – směr Greifenburg a odtud do Weissensee

Letadlem: cílové letiště Klagenfurt – Korutany – 110 km

Vlakem: cílové nádraží Greifenburg ( Weissensse – 10 km)

Více na: www.kaernten.at

Ivan Černý, ilustrační foto archiv

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

logo-male

hp logo 

imgobrazkycz  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších